Перейти к содержимому

Форумы украинского города

Фотография

Державна Мова

Сообщений в теме: 71

#1 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 10:04

Письменниця Оксана Забужко про дискримінацію україномовної більшості, зворушливий расизм росіян, трансформацію Польщі та про те, чи виживе Європа в гібридній війні

19 вересня Оксані Забужко виповнюється 57 років. Еспресо вітає письменницю і пропонує читачам останнє інтерв'ю з Оксаною Стефанівною, яке виходило на нашому каналі.

Повне інтерв'ю  - https://espreso.tv/a.../07/30/zabuzhko

#2 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 21:49

За російську мову не б'ють

18 января 2018, 19:10

Український письменник, публіцист, перформер і перекладач

На Чернігівщині побили активіста за вимогу обслуговувати у магазині українською мовою. Це вже не перший випадок, коли дискримінують за українську.

Мені кидається в очі те, що фізичне насильство відбувається завжди над україномовними. Я не пригадую такого випадку, щоб побили когось, хто російською говорив. Це перший висновок.

З цього випливає, що в країні існує агресивний спротив українській мові. І боротися з цим можна, на мій погляд, тільки в один спосіб. Верховна Рада повинна припинити вдавати, що новий підготовлений законопроект, який дуже хороший, не першочерговий, що він не на часі і відкладати його до безкінечності. Тобто треба приймати новий, сучасний, європейський закон. Законопроект існує. А надалі вже добиватися того, щоб цей закон виконувався. Тому що у нас сам по собі прийнятий закон ще не означає зробленої справи. От і все.

Можна позивати людину до суду, яка відмовляється, скажімо, виконувати мовну норму закону. Людина може бути якоюсь мірою покарана: втратити роботу чи отримати якісь інші обмежувальні заходи. Як і будь-який закон, якщо він діє, він повинен виправляти ситуацію на краще і встановлювати справедливість.

https://www.obozreva...ovu-ne-byut.htm

Сообщение отредактировал Ratio: 18 Январь 2018 - 21:49

#3 KWP

KWP

Почетный камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 28 960 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 21:51

Гимн Украины по-русски

#4 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 23:13

Гимн Украины по-русски

Ви вважаєте, що так росіянам буде легше опанувати нову державну мову?

#5 KWP

KWP

Почетный камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 28 960 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 23:21

Ви вважаєте, що так росіянам буде легше опанувати нову державну мову?

Не обов'зково росіянам.

Тут є украинец Банан. Йому може знадобитися.

А то десь на блокпосту бандерівці затримають його та заставлять підскакувати та співати Гімн.

Ну, підстрибувати що по-російськи, що по-українськи - одинаково.

А ось заспівати складніше. Хай розучує.

• Ratio это нравится

#6 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 23:30

Не обов'зково росіянам.

А то десь на блокпосту бандерівці затримають його та заставлять підскакувати та співати Гімн.

Не я сказав, що "Українська мова найскладніша в світі. Навіть не всі українці володіють нею...". 

#7 KWP

KWP

Почетный камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 28 960 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 23:36

Не я сказав, що "Українська мова найскладніша в світі. Навіть не всі українці володіють нею...". 

Нічого складного. Ще в дитинстві оволодів. :bd:

#8 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 23:38

Нічого складного. Ще в дитинстві оволодів. :bd:

То я за Банана... 

#9 KWP

KWP

Почетный камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 28 960 сообщений

Отправлено 18 Январь 2018 - 23:41

То я за Банана... 

За Недозрілу Кульку - теж.

Сообщение отредактировал KWP: 18 Январь 2018 - 23:44

#10 Aboo Banan

Aboo Banan

Борзописец

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 51 940 сообщений

Отправлено 20 Январь 2018 - 23:59

Не обов'зково росіянам.

Нет.

В Украине не должно быть ни бандеровцев, ни блокпостов. Как не было их еще в благословенном 2013 году.

Вот и весь сказ.

• Geroin, Nofascims и ЗеленыйШарик это нравится

#11 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 10:08

25 лет жить в Украине и не выучить язык могут только недоумки - доброволец из России

"Если владеешь русским, нет проблем выучить украинский, было бы желание. Не верю тем, кто прожил в Украине 25 лет и говорит, что не понимает украинский. Считаю их недоумками. Если они не способны, то в них не хватает чего-то в голове. Некоторые украинские города российская пропаганда называет русскоязычными. Такими они стали в результате Голодомора. Украинское население там уничтожили и заменили русским. Россия, требует от кого второй государственный язык русский, пусть покажет пример. Введет второй государственный чеченский или калмыцкий", - считает он."

https://gazeta.ua/ru/articles/donbas/_25-let-zhit-v-ukraine-i-ne-vyuchit-yazyk-mogut-tolko-nedoumki-dobrovolec-iz-rossii/815889

#12 Aboo Banan

Aboo Banan

Борзописец

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 51 940 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 11:56

25 лет принципиально противится тому чтобы родной язык половины украинцев стал государственным - это просто п...дорасы!

:ap:

#13 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 12:42

"Так що вітаю. Українська мова, як мова інтелектуалів, якою твориться переважна більшість модерного і прогресивного контенту, перемагає. Російська в побуті дедалі перетворюється на ознаку недоумкуватості й інтелектуальної імпотенції. Нею розмовляє маргіналізована частина суспільства, що застрягла у совку ментально і метафізично. І цей культурний феномен не може не надихати))))"

"Російська - мова обслуговуючого персоналу" https://www.obozrevatel.com/society/21564-rosijska-mova-obslugovuyuchogo-personalu.htm

#14 POROHOBOT

POROHOBOT

Пользователь

• Пользователи
  • Pip
  • 235 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 13:03

25 лет жить в Украине и не выучить язык могут только недоумки - доброволец из России

"Если владеешь русским, нет проблем выучить украинский, было бы желание. Не верю тем, кто прожил в Украине 25 лет и говорит, что не понимает украинский. Считаю их недоумками. Если они не способны, то в них не хватает чего-то в голове. Некоторые украинские города российская пропаганда называет русскоязычными. Такими они стали в результате Голодомора. Украинское население там уничтожили и заменили русским. Россия, требует от кого второй государственный язык русский, пусть покажет пример. Введет второй государственный чеченский или калмыцкий", - считает он."

https://gazeta.ua/ru/articles/donbas/_25-let-zhit-v-ukraine-i-ne-vyuchit-yazyk-mogut-tolko-nedoumki-dobrovolec-iz-rossii/815889

не зрозумів, прошу українською

• Aboo Banan это нравится

#15 ЗеленыйШарик

ЗеленыйШарик

Активный участник

• Пользователи
  • PipPipPip
  • 1 953 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 17:27

Разве можно патриоту постить на языке агрессора? А-я-я-й! И какие это украинские города имеются в виду?

#16 Nofascims

Nofascims

Участник

• Пользователи
  • PipPip
  • 257 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 20:53

Разве можно патриоту постить на языке агрессора? А-я-я-й!

'' Патриот '' все осознал и теперь делает себе на груди тату с текстом ст.10 Конституции Украины ) .

#17 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 23 Январь 2018 - 22:44

Разве можно патриоту постить на языке агрессора? А-я-я-й! И какие это украинские города имеются в виду?

Не зрозумів. Державною, будь ласко! Ви ж розумніше за мене? 

#18 Ratio

Ratio

Камрад

• Пользователи
  • PipPipPipPip
  • 2 644 сообщений

Отправлено 23 Январь 2018 - 22:59

Не зрозумів. Можете українською? 

Ви ж розумніше за мене? Чи ні?

#19 Aboo Banan

Aboo Banan

Борзописец

• Пользователи
  • PipPipPipPipPip
  • 51 940 сообщений

Отправлено 24 Январь 2018 - 12:04

Вот поэтому в стране и должно быть двуязычие, чтобы на таких персонажей внимания вообще не обращать.

• Nofascims это нравится

#20 Nofascims

Nofascims

Участник

• Пользователи
  • PipPip
  • 257 сообщений

Отправлено 27 Январь 2018 - 19:48

Вот поэтому в стране и должно быть двуязычие, чтобы на таких персонажей внимания вообще не обращать.

В Канаде проживают много выходцев из Украины,  к примеру о языке, там 67,6 % общаются на английском и  23,3 % на французском ( два гос.языка) и ни у кого  даже мысли не возникает по поводу языка друг-друга упрекнуть в любой форме . Все языковые вопросы в странах мира давным давно решены минимум 100 лет назад . И только у нас с появлением четыре года назад  таких как '' свидомые вятровичи '' периодически идет завывание о языке,как о кости в горле . Как говорится грешно смеяться над  '' больными '' .

• Aboo Banan и Алек это нравится

Ответить

Поддержка info@sd.ua :: Просмотр новых сообщений